image

قوانین و مقررات

قوانین "رنت"

ورود کاربران به سایت و استفاده از آن به معنی آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و نحوه استفاده از سرویس است.

1- اعضا تعهد می‌دهند که هیچ گونه عملکردی که بازتاب منفی بر سایت بگذارد انجام نخواهند داد.

2- اگر کاربر نیابتاً از طرف شخص حقوقی این شرایط را می‌پذیرد یعنی این قدرت را دارد که آن ‌ها را پایبند به ضوابط و شرایط کند.

3- کاربر با استفاده از این سرویس ضمانت می‌کند که بالای سن 18 سال دارد.

4- ارائه مدارک شناسایی و محرمیت در زمان مراجعه به مالک الزامی است. "رنت" هیچ گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

5- اماکن اقامتی مندرج در سایت جهت برگزاری جشن ‌ها و مهمانی مناسب نبوده و رعایت قوانین عرفی و شرعی جامعه الزامی است.

6-  سامانه در مورد ساعت ورود و خروج مهمان دخالتی ندارد و هماهنگی آن بر عهده ی طرفین است.

7-کلیه مطالب و توضیحاتی که به توسط اعضاء در سایت منعکس می‌شود توسط واحد کنترل محتوا بررسی و در صورت مغایرت با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و اصول سامانه تشخیص داده شود حذف می‌شود.

8-  در صورتی که در مدت اقامت مهمان، مهمان یا میزبان یا یکی از طرفین آنها رفتار ناپسند و نامناسب، خشونت، دزدی و غیره... را انجام دهند اول به پلیس اطلاع داده و سپس به سایت "رنت" ولی مسئولیتی برای اقدام علیه آن فرد یا افراد ندارد و فقط حساب کاربری آن فرد را می‌بندد.

9- این سرویس تنها رابطی بین شما و دیگر کاربران می‌باشد و هیچ گونه مسئولیت و کنترل و دخالتی بر انجام تعهدات میزبان و مهمان ندارد.

10- سایت هیچ گونه مسئولیتی نسبت به قبول کردن غرامت اعم از کیفیت لیست ها، ملک، سرویس‌ها، صداقت، اعتماد و میزبان و مهمان ندارد.

11- اعضاء سایت نمی‌توانند از اطلاعات یا عکس یا مشخصات دیگران استفاده کنند و از این سایت برای اهداف دیگر سوء استفاده کنند.

12- در صورتی که در قوانین مندرج، رویه ‌ها و سرویس دهی ‌ها در آینده تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روزرسانی خواهد شد و کاربران موظفند به صورت مستمر از این مقررات پیروی کنند و "رنت" برای اطلاع یافتن شما از مطالب جدید به شما پیامک و  یا ایمیل ارسال می‌کند. شما بدین وسیله موافقت خود را با دریافت اینگونه پیام ‌ها اعلام می‌دارید.

13- کاربران نباید هیچ قانون کشوری و محلی را نقض کنند.

۱۴- درج اگهی و تبلیغ ان در سایت و شبکه های اجتماعی به صورت رایگان انجام میشود و مهمان به صورت رایگان رزرو و اجاره می کند و میزبان فقط ۵ ‎٪ از کل مبلغ رزرو را به سایت به عنوان حق الزحمه می دهد 
۱۵- پرداخت به این صورت است که از کل مبلغ رزرو شده ۵‎٪ به عنوان حق الزحمه کم میشود و ۲۴ ساعت کاری پس از تاریخ ورود به حساب میزبان واریز می شود(ایام تعطیل واریزی صورت نمیگیرد)

۱6- دعوت از دوستان بزودی....
 
قوانین میزبان:

1- میزبان می‌بایست اطلاعات شخصی کامل خود را اعم از عکس از کارت ملی،  تلفن ثابت، آدرس محل سکونت، موبایل شخص ثالث، در موارد اضطراری و غیره ... را به هنگام ثبت نام در سایت منعکس نماید (مجموعه‌ی "رنت" تلاش می‌کند اطلاعات شخصی شما را در فضای اینترنت محفوظ نگه داشته و تمامی اطلاعات شخصی دریافت شده را در فایل ‌های محرمانه حفظ کند.)

2- درج قیمت واقعی ملک الزامی بوده و دریافت هر گونه هزینه اضافه به مبلغ اظهار شده در سایت توسط مالک تحت عنوان کمیسیون، پورسانت، حق دلالی و غیره ... مجاز نمی‌باشد.

3- میزبان ملزم به ارائه امکانات و ملزوماتی که در فایل منزل خود درج کرده به مهمان است.

4- میزبان می‌تواند در صورت مشاهده موارد خلاف عرف و قانون از مهمانان ارائه خدمات را متوقف نماید.

5- میزبان می‌تواند در صورت عدم تخلیه ملک در زمان مقرر اقدام به اخراج و یا در صورت ادامه خارج از تمایل وی ، میزبان دو برابر از مهمان کرایه دریافت کند.

6- میزبان می‌بایست به شرایط و قوانین رزرو و کنسلی سایت و نحوه‌ی تسویه حساب ملزم باشد، تسویه حساب 24 ساعت کاری بعد از تاریخ ورود به حساب میزبان واریز می‌شود. (به همان شماره کارت یا شبا، که در پروفایل خود درج کرده است)

7- میزبان بعد از اینکه ملک خود را در سایت به نمایش گذاشت خود را ملزم به درخواست رزروی که برایش ارسال می‌شود می‌داند و در صورت عدم توجه مکرر به این امر ابتدا از سایت تذکر گرفته و در صورت ادامه، فعالیت ایشان معلق می‌گردد (میزبان باید تقویم اقامتگاه خود را به روز رسانی کند (قسمت اقامتگاهای من ، تقویم) به این معنی که روزهایی که خارج از سایت اجاره رفت را در تقویم مسدود کند تا باعث نشود رد درخواست کند) هم جواب ندادن مکرر هم رد درخواست مکرر باعث معلق شدن میشود.

8- میزبان به هر دلیلی که نخواهد ملک مورد نظرش را اجاره بدهد می‌بایست در پروفایل خود اقدام به حذف آن نماید. یا وضعیتش را غیرفعال کند.

9- در صورت مشکل موارد فنی در ملک که ناقض ارائه خدمات مالک می‌باشد، مالک مسئول رفع فوری آن است.

10- در زمان تحویل ملک میزبان یا نماینده او باید حضور داشته باشد.

11- اطلاعات وارد شده یا ویرایش شده توسط کاربران بعد از تأیید کارشناسان سایت در سایت "رنت" قرار خواهد گرفت. (حداکثر۲۴ ساعت)

12- پس از تایید درخواست توسط میزبان ، میزبان نمی‌تواند نسبت به کنسل کردن رزرو اقدام نماید(در صورت پشیمانی از تایید با پشتیبانی تماس بگیرید) (قوانین لغو رزرو بند6).

13- میزبان متعهد است پس از تأیید درخواست مهمان حداقل تا 3 ساعت اقامتگاه را برای  روزهای درخواستی مهمان خالی نگه دارد. در صورتی که مهمان دیگری به صورت حضوری یا غیر حضوری در این بازه زمانی جهت اجاره و پرداخت اقدام نمود میزبان متعهد است تا به سایت اطلاع دهد.

14- پس از تایید میزبان تا حداکثر ۲ ساعت اگر پرداخت نشود یک اس ام اس دیگر برای مهمان میرود که 1 ساعت دیگر مهلت پرداخت دارد در صورت عدم پرداخت مهمان درخواست رزرو منقضی میشود.

15- میزبان تعهد می‌کند که تمام اطلاعات مربوط به ملک با قوانین سامانه و قوانین محلی و شرایط صاحب‌خانه، ملک مشترک و غیره ... مغایرت نخواهد داشت. در صورت مغایرت وجه دریافتی به مهمان عودت داده می‌شود و حساب کاربری میزبان بسته خواهد شد.

16-در صورتی که  اقامتگاه در تاریخ ورود در دسترس نباشد یا به هر دلیلی به مهمان ندهید به جز اینکه وجه دریافتی به مهمان عودت داده می شود ، سایت “رنت”  هرگونه برخورد و جریمه ای میتواند انجام دهد.(قوانین لغو رزرو بند 7-6) 

قوانین مهمان:

1- مهمان وظیفه دارد ملک را همانطور که تحویل می‌گیرد، تحویل نیز بدهد در صورت خسارت به اقامتگاه موظف به جبران آن است.

2- اگر مهمان خارج از زمان تعیین شده ی پذیرش به محل اقامت مراجعه کند مسئولیت پذیرش و یا عدم پذیرش ایشان از طرف میزبان بر عهده‌ی خود مهمان است.

3- در صورتی که اقامتگاه شما در تاریخ رزرو در دسترس نباشد یا میزبان به هر دلیلی اقامتگاه را به شما ندهد ، سایت مبلغ پرداختی شما را به شما بدون هیچ کسری باز می‌گرداند و مهمان تا 24 ساعت بعد از تاریخ ورود خود مهلت دارد برای استرداد پول خود با پشتیبانی سایت “رنت” تماس گرفته و به ما اعلام کند.(قوانین لغو رزرو بند 7-6) 

4-در صورتی که تعداد نفرات اعلام شده در رزرو موقع تحویل اقامتگاه بیشتر باشد میزبان این حق را داراست که ملک را به مهمان تحویل نداده و طبق (لغو رزرو بند 2) جریمه مربوطه کسر می‌گردد.

5- هر کاربر یک حساب کاربری دارد که در چند صورت شارژ می‌شود:

1-5: به صورت دلخواه حساب را شارژ کند

2-5: در صورت لغو چه توسط میزبان چه توسط خود شما لغو شود مبلغی که باید به شما بازگردانده شود در حساب کاربری شما می‌رود و هر زمان که شما لازم بدانید بعد از درخواست ظرف 24 ساعت مبلغ به شما عودت داده می‌شود ولی در غیر اینصورت شما می‌توانید این مبلغ را در حساب خود نگه داشته و با انتخاب اقامتگاه جدید، سایت مبلغ پرداخت را برای رزرو جدید در نظر می‌گیرد.

3-5: اگر شما دوستانتان را به سایت دعوت و معرفی کنید،از هر رزرو دوستانتان اعتبار دریافت می‌کنید که این اعتبار جهت رزرو اقامتگاه بوده و قابلیت بازپرداخت نقدی را هم خواهد داشت که بعد از درخواست ظرف 24 ساعت مبلغ به حسابتان واریز میشود .

 

قوانین رزرو:

1- مهمانان پس از ثبت نام و قبول کردن قوانین می‌توانند اقدام به رزرو نمایند.

2- مهمانان با آگاهی کامل بر قصد سفر خود باید درخواست رزرو را ارسال کنند و(حداکثر تا ۲ ساعت) منتظر پاسخ از میزبان باشند.

3-پس از درخواست رزرو اگر تا ۲ساعت کاری میزبان جواب ندهد ، یک اس ام اس دیگر برای میزبان میرود که 1 ساعت دیگر وقت دارد درصورت جواب ندادن درخواست منقضی میشود. 

۴- در صورت موافقت میزبان، مهمان می‌بایست نسبت به پیش پرداخت یا پرداخت اقدام نماید (بند ۶) و شماره پیگیری دریافت نماید.

۵- پس از پرداخت، شماره همراه مهمان جهت هماهنگی برای میزبان و شماره همراه و ادرس دقیق و لوکیشن میزبان  برای مهمان ارسال می‌گردد. در صورت عدم تماس یا پاسخگویی سایت پاسخگو خواهد بود.

6- در مرحله پرداخت (بسته به نوع قوانین لغو رزروی که میزبان انتخاب کرده و بسته به تعداد روز رزرو) اگر پیش پرداخت دار شود ، مهمان میتواند کل پرداخت یا پیش پرداخت را انجام دهد.  سایت “رنت” با طراحی افتخار افرینی که انجام داده برای سهولت میزبانان و مهمانان این است که میزبان اگر خواست پیش پرداخت بگذارد و مهمانم اگر خواست پیش پرداخت را انجام دهد و مابقی را حضوراً به میزبان دهد.  

قوانین لغو رزرو:

1- سایت “رنت” با افتخار سیستمی طراحی کرده که میزبان میتواند یکی از سه حالت لغو رزرهای زیر را انتخاب کند و مهمان نیز موقع رزرو باید از ان اگاه باشد. (در نظر داشته باشید که سهلگیرانه و متعادل امکان پیش پرداخت برای مهمان را داراست که این یک امتیاز است برای اقامتگاه شما).

2- سه حالت لغو رزرو عبارتند از :

سهلگیرانه:

در صورتی که رزرو 24 ساعت قبل از تاریخ ورود لغو گردد، پس از کسر کارمزد و 10 درصد (جریمه)، باقیمانده به مهمان بازپرداخت میشود. 

در صورتی که رزرو کمتر از 24ساعت مانده به تاریخ ورود لغو گردد، پس از کسر کارمزد و هزینه 2 شب اجاره (جریمه)، باقیمانده به مهمان بازپرداخت میشود.

در صورتی که رزرو از تاریخ ورود تا 24 ساعت بعد از تاریخ ورود لغو گردد (تصمیم به خروج زودتر از موعد)، پس از کسر کارمزد و 2 شب اجاره (جریمه)، باقیمانده به مهمان بازپرداخت میشود.

متعادل:

در صورتی که رزرو 72 ساعت قبل از تاریخ ورود لغو گردد، پس از کسر کارمزد و 10 درصد (جریمه)، باقیمانده به مهمان بازپرداخت میشود.

در صورتی که رزرو کمتر از 72ساعت مانده به تاریخ ورود لغو گردد، پس از کسر کارمزد و هزینه 2 شب اجاره (جریمه)، باقیمانده به مهمان بازپرداخت میشود 

در صورتی که رزرو از تاریخ ورود تا 24 ساعت بعد از تاریخ ورود لغو گردد (تصمیم به خروج زودتر از موعد)، پس از کسر کارمزد و 2 شب اجاره (جریمه)، باقیمانده به مهمان بازپرداخت میشود.

سختگیرانه:

در صورتی که رزرو 7 روز کامل قبل از تاریخ ورود لغو گردد، پس از کسر کارمزد و 50 درصد (جریمه)، باقیمانده به مهمان بازپرداخت میشود.

در صورتی که رزرو کمتر از 7 روز کامل مانده به تاریخ ورود لغو گردد، هیچ مبلغی بازپرداخت نخواهد شد.

در صورتی که رزرو از تاریخ ورود تا 24 ساعت بعد از تاریخ ورود لغو گردد (تصمیم به خروج زودتر از موعد)، هیچ مبلغی بازپرداخت نخواهد شد.

 

3- در شرایط فورس ماژور (سیل، زلزله، بسته بودن مسیر و یا کنسلی پرواز) امکان کنسل کردن رزرو توسط مهمان وجود دارد و باید با سایت تماس بگیرد تا "رنت" آن را بسنجد و تصمیم بگیرد که می‌تواند این کنسلی را قبول کند یا نه

4-شرایط فورس ماژور طبق ماده 229 قانون مدنی ایران.

5- میزبان ملزم است به صحیح بودن اطلاعات پاسخگو باشد و در صورت رعایت نشدن حداقل استانداردها ملک و عدم تطابق با اطلاعات وارد شده (تعداد تخت ها، تعداد اتاق خواب ها، گرمایش و سرمایش و...) مهمان تا 24 ساعت بعد از تاریخ ورود خود مهلت دارد برای استرداد پول خود با پشتیبانی سایت “رنت” تماس گرفته و به ما اعلام کند.

 6- طبق (بند 12 میزبان) لغو رزرو توسط میزبان امکان پذیر نیست ولی میزبان میتواند با پشتیبانی تماس گرفته و در صورت رضایت میهمان و سایت “رنت” این لغو انجام شود. و در صورت لغو رزرو توسط مالک تمامی پول به کیف پول میهمان عودت می شود و مهمان اگر خواست میتواند این مبلغ را برداشت کند یا اقامتگاه جدیدی انتخاب کند.

7-در صورتی که اقامتگاه میزبان در تاریخ ورود در دسترس نباشد یا میزبان به هر دلیلی اقامتگاه را به مهمان ندهد(سایت “رنت”  هرگونه برخورد و جریمه ای میتواند انجام دهد) ، سایت مبلغ پرداختی مهمان را به مهمان بدون هیچ کسری باز می‌گرداند. و مهمان تا 24 ساعت بعد از تاریخ ورود خود مهلت دارد برای استرداد پول خود با پشتیبانی سایت “رنت” تماس گرفته و به ما اعلام کند.

 8- نسبت به بندهای بالا بعد از درخواست مشتری ظرف 24 ساعت کاری سایت "رنت" موظف به عودت مبلغ می‌باشد.(ایام تعطیل واریزی صورت نمیگیرد) (مبلغ پرداختی شما به شماره حسابی که در امور مالی ثبت کرده اید باز می‌گردد و در صورت نیاز می‌توانید حساب خود را تغییر دهید.)

9- مبلغ یک روز جریمه به صورت جمع کل مبلغ رزرو تقسیم بر روزهای رزرو شده حاصل می‌شود(میانگین) (به دلیل تفاوت قیمت روزهای وسط هفته و آخر هفته و...).